Základní škola Zruč nad Sázavou

Škola, která nespí!!

PŘIHLÁŠENÍ

OBSAHOVÁ ČÁST STRÁNKY

Učíme se z přírody

Nejlepším způsobem učení se o přírodě je učit se z ní samotné. Realizací projektu Učíme se z přírody se to daří. V zahradě naší základní školy vznikla naučná stezka, na které se podíleli žáci, jejich rodiče a zaměstnanci školy. Stezka obsahuje sedm zajímavých stanovišť, které podporují pozitivní přístup žáků k životnímu prostředí a začleňují environmentální výchovu, vzdělávání a osvětu do výuky jednotlivých předmětů ve venkovním prostředí. Díky realizaci projektu se koncepčně  doplnily prvky školní zahrady a zahrada se touto stezkou propojila.

Zabývat se ve hře živou a neživou přírodou patří k základním potřebám dítěte. Na cestě naučnou stezkou je vrbový altán, lesní část se šiškami a houbami, ovocný sad, bylinkové záhony, jež si žáci sami udržují. Přírodní materiály inspirují žáky k tvořivé hře a podněcují je k pozorování a učení. Příroda dostala v naší zahradě větší prostor, který bude využit k praktickému a názornému učení se v přírodě a bude sloužit k tomu, aby žáci mohli o přírodu skutečně pečovat. Mohou  sklízet  vlastní  vypěstované ovoce a zeleninu, pracovat  s přírodninami, pravidelně hrabat listí, které je pak uloženo na vytvořený kompost. Z něho se učí o významu zeleného hnojení, které využívají na svých školních záhoncích. Zahrada je velkou učebnou pro pozorování změn v rámci jednotlivých ročních období a učení se přímo na základě jejich zážitku. Přírodovědné předměty a pracovní činnosti mají tak svou velkou přírodní laboratoř.

Projekt byl realizován z finančních prostředků ze Státní fondu životního prostředí České republiky, ve výši 183 695 Kč.

 


Přidáno 5. 3. 2020, autor: Roman Starý

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

VSTUP Etřídnice
VSTUPY DO APLIKACÍ:

 

 

 

EduBase

 

 

Základní škola Zruč nad Sázavou - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz
 
KALENDÁŘ
loader Načítám...