Podnikáme - pomáháme aneb základy podnikání se sociálním aspektem
Více o projektu zde.
Kroužek fiktivní firma - Centrum volného času s.r.o.
Na základě požadavků Evropské komise vznikla v ČR potřeba zařadit do vzdělávání žáků všech typů škol rozvíjení ducha podnikavosti.
Výchova k podnikavosti by měla žákům napomoci k seznámení se s trhem práce, s ekonomickou a hospodářskou sférou, „na vlastní kůži“ zažít existenci firmy od založení až po její likvidaci, účinně komunikovat, řešit problémy, využívat ICT,…
Žáci získávají představy o svém možném budoucím zaměření a zároveň se rozvíjí jejich klíčové kompetence a dovednosti.
Fiktivní žákovská firma pracuje s originálními podklady z praxe, s fiktivním zbožím a fiktivními penězi.
Naše škola se ve spolupráci s Centrem dohody s. r. o. do projektu „Podnikáme – pomáháme, aneb základy podnikání se sociálním aspektem“ také zapojila. Jde o roční projekt, ve kterém pracují zejména žáci 8. a 9. tříd. 20. října jsme zahájili činnost projektovým dnem
„Podnikáme“ – dívky 8. a 9. tříd navštívily firmu Asmo Czech s.r.o, chlapci pak firmu Wikov Sázavan s.r.o.
Od 21. října 2014 začal na naší škole fungovat každé úterý dvouhodinový kroužek – fiktivní firma. Na prvních hodinách jsme se dohodli na názvu naší firmy – „Centrum volného času“ a vyjasnili si náplň kroužku. Rozhodli jsme se, že budeme firmou vzdělávací. Zaměříme se na volnočasové aktivity různých sociálních skupin - žáků, maminek na mateřské dovolené a seniorů. Už nyní víme, že v měsících únoru a březnu proběhnou ICT kurzy pro seniory. V únoru se zúčastníme veletrhu minipodniků v Praze. Součástí projektu bude také spolupráce se sdruženími Život 90 Zruč nad Sázavou a Rodinným centrem Setkání.
Mgr. Markéta Jelínková
Přidáno 27. 7. 2015, autor: Ondřej Dolní