Exkurze pátých ročníků do Národního muzea Praha

Ve čtvrtek 15.12. se žáci pátých ročníků zúčastnili exkurze do Národního muzea v Praze.
Exkurze pátých ročníků do Národního muzea Praha

 

 

 

 

S nadšením obdivovali exponáty pravěkých zvířat, které jim umožnily nahlédnout do pradávné historie planety Země a poodhalit roušku tajemství týkajícího se evoluce. Určitě zaujala také sbírka barevných minerálů a mnoho dalších zajímavých exponátů. S úctou jsme nahlíželi do vitríny, kde se nachází nejstaší keramická soška na světě - Věstonická venuše, která byla teprve letos po devíti letech zapůjčena ze sbírek Moravského zemského muzea v Brně. Když už jsme byli příjemně unavení množstvím dojmů a zajímavých poznatků, čekal nás ještě program v Nové budově Národního muzea, kde byl kladen důraz na kreativní, imaginativní rozměr poznávání světa kolem nás. Tady daly děti naplno prostor nahromaděné energii a zbytek odpoledne si užily podle svého. Příjemnou tečkou za náročným dnem byl pohled na vánočně osvětlené Václavské náměstí a rozsvícenou budovu Národního muzea.

Skupina žáků před budovou Národního muzea v Praze.

Přidáno 17. 12. 2023, autor: Roman Starý