Školní speciální pedagog

E-mail: lucie.hemer@zszruc.czmartina.kourkova@zszruc.cz

Telefon: 327 531 189  - slouží pouze ke zrušení konzultace v den jejího konání

Konzultační hodiny:

Konkrétní termín a čas konzultace je třeba sjednat na základě e-mailové domluvy.

S čím se můžete na školního speciálního pedagoga obrátit:

Děti / žáci mohou školního speciálního pedagoga vyhledat, když mají problémy s učením, nevědí, jak se učit, mají potíže se soustředěním apod.  Děti/žáci mohou využít:

• individuálních konzultací při studijním selhávání, při specifických či nespecifických poruchách učení či při výchovných obtížích a poruchách chování;
  • pravidelné individuální hodiny reedukace (žáci se specifickými poruchami učení);
  • individuální konzultace a podporu jako mimořádně talentované a nadané dítě;
  • konzultace o problémech s učením, vztahy s vrstevníky, učiteli, rodiči apod.

Rodiče mohou se školním speciálním pedagogem individuálně konzultovat:

• studijní a výchovné problémy dětí;
  • použití metod reedukace specifických poruch učení a forem práce v domácím prostředí;
  • doporučení vhodných pomůcek a podpůrných opatření;
  • individuální podporu talentovaného a mimořádně nadaného dítěte;

Pedagogové mohou úzce spolupracovat se školním speciálním pedagogem a konzultovat:

• individuálně výukové a výchovné problémy žáků;
  • volbu vhodných výukových metod a strategií spolu s formou reedukace;
  • podporu a pomoc při vytváření i hodnocení individuálních vzdělávacích plánů pro žáky;
  • cílenou formu podpory u jednotlivých žáků ve spolupráci s asistentem pedagoga.

Ke školnímu speciálnímu pedagogovi se žáci dostávají na doporučení učitele, na žádost rodičů i na základě vlastního přání. Školní speciální pedagog pracuje s jednotlivými žáky či žákovskými skupinami. K individuální systematické práci je nutný písemný souhlas rodičů či zákonných zástupců. Školní speciální pedagog se řídí etickým kodexem a je vázán mlčenlivostí.

Přidáno 26. 8. 2015, autor: Roman Starý