Škola, která nespí!!

E-mail: eva.vavrinova@zszruc.cz

Telefon:  327 531 189

Konzultační hodiny:  úterý, čtvrtek

Na konzultaci je třeba se objednat předem e-mailem nebo telefonicky.

Činnost školního psychologa ve škole je samostatná poradenská činnost, která není přímou součástí vzdělávací činnosti školy. Jedná se o komplexní službu žákům, jejich rodičům a pedagogům, která vychází ze standardních činností vymezených ve vyhlášce č. 72/2005 Sb., o poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních.

Co nabízí školní psycholog přímo ve škole?

- poskytuje psychologické poradenství žákům s osobními, výchovnými nebo výukovými potížemi

- poskytuje psychologické poradenství rodičům a zákonným zástupcům, aby jejich děti ve škole co nejlépe prospívaly

- spolupracuje s pedagogy, aby se jim s žáky pracovalo hladce a efektivně

- poskytuje krizovou intervenci v akutních obtížných situacích

- pracuje s třídním kolektivem s cílem zajistit ve třídě co nejlepší sociální klima pro všechny žáky

- provádí anonymní anketní šetření a průzkumy s cílem zkvalitnit systém výuky a přístup k žákům ze strany školy

- spolupracuje s dalšími organizacemi a zprostředkovává jejich služby

S jakými problémy se můžete na školního psychologa obrátit?

Rodiče

• když má Vaše dítě problémy v kolektivu
  • když řešíte složitou rodinou situaci
  • když se Vašemu dítěti náhle zhorší prospěch
  • když má Vaše dítě výukové či výchovné problémy
  • když řešíte změnu školy
  • když má Vaše dítě jakékoliv psychické problémy (např. strach ze školy, úzkosti apod.)

Žáci

• když si nerozumíš se spolužáky
  • když nevíš na koho se obrátit s problémem, který Tě trápí
  • když máš trému, nebo strach ze zkoušení před třídou
  • když je doma těžká situace a Ty by sis potřeboval/a s někým popovídat
  • když Ti nejde učení tak, jak bys chtěl/a

Jak probíhá spolupráce?

Osobní schůzku s psycholožkou si můžete sami sjednat telefonicky nebo e-mailem. Všem rodičům je předložen souhlas s prací školního psychologa, který slouží k odsouhlasení práce s dítětem ve třídě či jednorázové konzultace. Pro delší práci s dítětem je třeba podepsat individuální souhlas, kde je specifikován obsah a rozsah služby. Teprve na základě individuálního souhlasu může psycholog s dětmi systematicky pracovat.

Konzultace u školního psychologa jsou důvěrné a s údaji dítěte je nakládáno v souladu se zákonem o č. 101/2000 Sb. O ochraně osobních údajů. Jakékoli výstupy směrem ke škole nebo dalším institucím jsou podávány pouze s výslovným souhlasem žáka a jeho zákonných zástupců. Veškerá dokumentace školního psychologa je archivována. Přístup k dokumentaci o dítěti mají pouze zákonní zástupci dítěte (popř. děti).

Přidáno 22. 7. 2015, autor: J4W Admin