Včelí svět Hulice - celoškolní projektové dny

Během měsíce září probíhaly ve Včelím světě v Hulicích projektové dny pro žáky 1. až 9. ročníků.
Včelí svět Hulice - celoškolní projektové dny

 

 

 

 

Žáci se seznamovali se včelími produkty, v rámci poznávacích aktivit se naučili rozlišit, co je to vosk, k čemu slouží, jak včely vyrábí med, k čemu je dobrá mateří kašička, jaké úžasné dezinfekční účinky má propolis anebo k čemu je i nám lidem užitečný včelí jed. Zároveň si připomněli důležité momenty v životě včel, proč jde o tak důležitý druh hmyzu. Během programu nechyběla ani zdravá svačina v podobě stylového chleba s máslem a s pravým včelím medem. U medu zůstali i během praktické aktivity, kdy žáci rozdělení do skupin společně pekli sladké medové perníčky.

 

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii.

Přidáno 9. 10. 2022, autor: Roman Starý