Šesté třídy v Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim

Šesté třídy v Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim

 

 

 

 

Ve čtvrtek 9. května navštívili žáci 6. ročníků Ekocentrum ve Vlašimi. Zde se zúčastnili environmentálního programu s názvem „Co se skrývá na dně". Seznámili se se základními postupy hydrobiologického průzkumu, který si měli možnost i prakticky vyzkoušet. Nejdříve si zalovili v Domašínském potoce, počasí nám přálo, tudíž byly i bohaté úlovky. Poté se žáci pokusili získaný materiál určit za pomoci názorných klíčů a lup. Podle zastoupení jednotlivých skupin organismů zhodnotili čistotu vody v potoce. Zároveň si také společně s průvodcem prohlédli místní paraZOO.

žáci u potokažáci v učebně
žáci zkoumají u stolužáci v parku pozorují zvířata
 

Přidáno 10. 5. 2024, autor: Roman Starý