Recitál ke Dni Země

Součástí každoročního projektu Den Země na naší škole je literární soutěž pro žáky II. stupně.
Recitál ke Dni Země

 

 

 

 

Zde mají příležitost uspět všichni ti, kdo dobře vládnou psanému slovu. Ty nejlepší práce najdou své místo ve sbírce textů a básní pro daný školní rok. Letošním tématem literární soutěže byl “BIOS - Život”.

S texty ze sbírky vždy kreativně pracují žáci z dramatického kroužku při ZUŠ Zruč nad Sázavou, kteří vyberou ty, které se dají nějak zajímavě divadelně, hudebně i tanečně ztvárnit. Své nastudování poté předvedou žákům II. stupně v rámci školní recitálu. Ten letošní se uskutečnil v pátek 23. května v sále ZUŠ a jako účinkující se představili bývalí žáci naší školy jako jsou sourozenci Maxovi, Zdeněk Jelínek, Tomáš Pivoňka, Anežka Maxová, dále Matěj Patera, Mark Shpontak, Anička Shkrobanets a Bára Boumová. Vidět jsme tak mohli rapové hudební vystoupení, zúčastnili jsme se imaginárního konkurzu s přednesem žákovských textů, poznali, jak by život u nás na planetě popsala žákyně sedmé třídy marťanovi, zaslechli pohádku o semínku, které navzdory všem útrapám vyrostlo v krásný, statný strom, zachránili jsme ježka nebo o čem je podle žáků II. stupně život. A o čem, že je? O vztazích, rodině, přátelích, touhách a ambicích, o problémech a nepříjemnostech, které člověka v každém věku trápí, o uvědomění si vlastních hodnot a ideálů a také o přírodě a světu kolem nás.

vyhodnocení žáků

vyhodnocení žáků na pódiu

žákyně na recitálu

žáci na recitálu

žáci na recitálu

žáci recitují

 

Přidáno 31. 5. 2024, autor: Roman Starý