Projektový den Naše hory - exkurze 8. ročníků na Sněžku

Projektový den Naše hory - exkurze 8. ročníků na Sněžku
 
 
 
 
 
 
 
Ve čtvrtek 14. září vyrazily třídy 8.A a 8.B na exkurzi do Krkonoš. Jejich hlavním cílem bylo zdolat a pokořit nejvyšší horu České republiky, Sněžku. Výlet byl zahájen v 6.00 ráno, kdy ještě ospalí a unavení žáci nasedli do autobusu a vydali se za dobrodružstvím. Asi po 3 hodinách jízdy dorazil autobus do Pece pod Sněžkou, odkud se žáci vydali pěšky k lanovce, která je vyvezla na stanici Růžová hora nacházející se v nadmořské výšce 1354 m. Z Růžové hory je čekala přibližně 2 kilometry dlouhá cesta na nejvyšší horu Krkonoš. Tuto vzdálenost museli žáci absolvovat již pěšky. Cestou pozorovali měnící se vegetaci a počasí. Mnoho žáků zvládlo výšlap rychle, bez obtíží a na vrchol Sněžky téměř vyběhli. Někteří se trápili a měli pocit, že schody vedoucí na samý vrchol hory nikdy neskončí. Nakonec ale Sněžku pokořili všichni. Po zaslouženém odpočinku a občerstvení následoval sestup dolů. Cesta vedla kamenitou stezkou přes Obří důl, což je název údolí, které se rozprostírá mezi úpatím Sněžky a Pecí pod Sněžkou. Cestou dolů žáci zastavovali, aby nabrali sílu, ale zároveň aby obdivovali přírodní krásy okolí. Kolem 16.00 h nasedli všichni unavení, ale s dobrým pocitem do autobusu směr Zruč nad Sázavou, kde byla exkurze úspěšně zakončena.
 
Martina Krandová
 

skupina žáků na Sněžce

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii a na sociálních sítích.

 

Přidáno 14. 9. 2023, autor: Roman Starý