Poznávání památek UNESCO: Den na Pražském hradě s 8.A a 8.B

Žáci osmého ročníku se již v loňském školním roce pustili do zajímavého mezipředmětového projektu s názvem „Památky UNESCO“.
Poznávání památek UNESCO: Den na Pražském hradě s 8.A a 8.B

 

 

 

 

Pracovali ve skupinách a propojovali angličtinu, občanskou výchovu, dějepis a matematiku, aby naplánovali návštěvu jedné z památek UNESCO. Po pečlivém vyhledávání a zapálených debatách byl jako cíl naší cesty vylosován Pražský hrad. Výlet byl víc než jen typickou návštěvou v terénu. Byla to zajímavá vzdělávací zkušenost, při níž žáci zkoumali historii Pražského hradu, obdivovali jeho architekturu a obrazy starých mistrů. Zároveň slyšeli cizí jazyky všude kolem a sem tam komunikovali v angličtině s turisty. Cílem tohoto projektu bylo podpořit povědomí o našem kulturním dědictví a zapojit žáky do řešení problémů v praxi.

skupina žáků na Pražském hradě

žáci na nádvoří Pražského hradu

Přidáno 8. 9. 2023, autor: Roman Starý