Páté ročníky na výletě v pražské ZOO

V pondělí 2. října se třídy 5. A a 5. B zúčastnily výletu do Zoologické zahrady v Praze.
Páté ročníky na výletě v pražské ZOO

 

 

 

 

Sešli jsme se v brzkých ranních hodinách na autobusové zastávce Na Pohoří. Děti přišly dobře naladěné, kromě procházky po zahradě pro ně byl připravený Výukový program ,,Šelmy“, který obnášel prohlídku s průvodcem.  Cesta do Prahy rychle uběhla a před devátou hodinou jsme všichni nedočkavě přešlapovali před hlavní bránou do zoo. Žáci měli rozchod, po zoologické zahradě se pohybovali ve skupinkách, měli tedy možnost sami si naplánovat trasu a zastavit se dle zájmu a časových možností právě tam, kde chtěli. Část prohlídky zaměřenou na šelmy jsme absolvovali s paní průvodkyní, která nám u jednotlivých pozorovacích stanovišť povídala zajímavé informace o životě jednotlivých šelem. Žáci tak měli možnost blíže porozumět chování např. ledních medvědů, vlků, tygrů, ale i jiných šelem. Paní průvodkyně měla pro děti připravené pracovní listy, kterými dětem zpestřila výklad. Během celého výletu jsme nemusely řešit žádné problémy, děti dodržovaly pravidla, na kterých jsme se předem domluvily. Počasí nám také přálo. Výlet jsme si všichni hezky užili.

Iveta Zemanová

ZOO Praha - skupina žáků

ZOO Praha - žáci

Přidáno 5. 10. 2023, autor: Roman Starý