Mikulášská nadílka

Tradice jsou hodné následování. A proto naši deváťáci v úterý 5. 12. opět nasadili kostýmy čertů, Mikuláše a andílků a obdarovali žáky I. stupně v rámci Mikulášské nadílky.
Mikulášská nadílka
 
 
 
 
 
 
 
Ta patří mezi oblíbené školní akce. Letos se Mikulášské nadílky zúčastnili opět vybraní žáci z obou devátých tříd, kteří dětem od přípravné třídy po páté ročníky rozdali perníčky. Na nadílku se deváťáci pořádně připravili - prošli doma, co vše se dá využít, nachystali kostýmy, čerti popadli řetězy, kožichy, metly, děvčata v roli andělů připravila bílé šaty a sladila líčení, čerti si ujasnili, jak postupovat při jejich čertovském reji tak, aby naše nejmenší žáčky příliš nevyděsili. Kromě tradiční Mikulášské nadílky v režii 9. ročníků si některé děti naší školy užili nadílku ještě v rámci školní družiny, kde se jim o zábavu postaraly paní vychovatelky. Sem tam ukápla sice slzička, ale čerti si nakonec nikoho neodnesli, děti s „vroubkem“ se vykoupily písničkou nebo básničkou a budeme se na Mikuláše, anděla a čerty těšit v příštím roce.
 

Andělé nadělují perníčkyČerti ve třídě

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii a na sociálních sítích školy.

Přidáno 6. 12. 2023, autor: Roman Starý