Zahájení nového školního roku 2021-2022

Informace ředitelky školy k zahájení nového školního roku.
Zahájení nového školního roku 2021-2022

Vážení rodiče,

blíží se zahájení nového školního roku, které bude opět ovlivněno opatřeními souvisejícími s covidovou pandemií. Přesto se budeme snažit otevřít školu v co nejběžnějším režimu.

Rozvrhy máme hotové, uveřejníme je nejpozději tuto středu 26. 8. 2021 na našich webových stránkách a budeme vás informovat i na sociálních sítích. Už také víme, že nejen 1. 9., ale i 2. a 3. 9. se děti nebudou učit dle rozvrhu. 1. 9. budou děti s třídním učitelem a asistentkami pedagoga ve škole do cca 9.30 - 10.00 hodin. Hned následující den - 2. a 3. 9. 2021 proběhnou adaptační dny s třídním učitelem a asistentkou pedagoga. Cílem těchto dnů je nastavit lepší adaptaci dětí po školním roce převážně distanční výuky. Náplň připraví jednotliví třídní učitelé individuálně pro svoji třídu.

Jak už jistě víte ze sdělovacích prostředků, ve společných prostorách školy a ve školní jídelně budou muset mít děti roušky. Žádám vás, abyste je dětem v dostatečném množství opatřili. Školní jídelna bude otevřena s přísnými hygienickými opatřeními od 1. 9., děti budou dostatečně poučeny. Budeme nabízet výběr ze dvou jídel, jak jsou naši strávníci zvyklí, a režim přizpůsobíme hygienickým pokynům.

První školní den proběhne u všech žáků PCR testování metodou pooling. Pro tento typ jsme se již vloni rozhodli z důvodu snížení zatížení dětí testováním. Většina našich žáků již tuto metodu zná, našim novým žáčkům v přípravné třídě a v 1. ročníku pomohou s prvním testováním přítomní rodiče.

Screeningové PCR testování dětí a žáků je spolufinancováno z Fondu solidarity Evropské unie.

Těšíme se na naše prvňáčky, víme, že neměli možnost se zúčastnit zápisu do 1. tříd a teď již víme z doporučení MŠMT, že máme omezit i pobyt zákonných zástupců uvnitř budovy školy. Přesto  připravujeme vítaní našich prvňáčků tak, aby si tento den užili žáci i se svými rodiči. O průběhu vás v přípravném týdnu budou informovat vaše nové paní učitelky.

Poprvé v historii otvíráme přípravnou třídu, velmi se na děti těšíme a i  tady budeme velmi rádi, když se jejich rodiče zúčastní prvního dne ve škole. O programu prvního dne vás bude informovat paní učitelka.

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz, kontaktujte mě mailem Ivana.stara@zszruc.cz  nebo telefonicky 776 082 405, případně i jednotlivé učitele. Kontaktní údaje jsou na našich webových stránkách http://www.zszruc.cz/personal/

Ivana Stará, ředitelka školy

Přidáno 22. 8. 2021, autor: Roman Starý