Zkoušky Cambridge English na naší škole

V loňském roce začala naše škola spolupracovat s Evropským centrem jazykových zkoušek a Jazykovou školou Language Corner, díky čemuž se řada našich žáků začala v rámci specializovaných kurzů angličtiny připravovat na prestižní zkoušky Cambridge English, které jsou známé po celém světě a slouží jako hodnotný doklad potvrzující jazykovou znalost. Nyní bychom se s vámi  rádi podělili o informace týkající se pokračování toho projektu.

Naše škola byla ve zdejším regionu vybrána jako ta nejvhodnější pro konání zkoušek.15. června 2016 se k nám proto sjelo celkem 17 kandidátů na Cambridge English YLE Movers a Flyers. 8 z těchto uchazečů jsou našimi žáky. YLE Movers a YLE Flyers jsou zkoušky, které universita v Cambridge připravila speciálně pro děti, jež jsou tak testovány milou a hravou formou. Testy pro ně nepředstavují stresovou událost a připravují je na další životní zkoušky.

Na naší škole se však našli i dva žáci, jejichž znalosti jsou dostatečné na to, aby se na začátku června v Benešově pokusili složit zkoušku, která je již určená dospělým kandidátům Cambridge English - KET. Jde o Vojtěcha Nováka a Bartoloměje Pacala. Oba zkoušku úspěšně splnili a Vojtěchův výsledek byl dokonce ohodnocen pochvalou.

Všem našim úspěšným žákům moc gratulujeme a srdečně je zveme na slavnostní předávání certifikátů, kterého se mohou zúčastnit i s ostatními rodinnými příslušníky v úterý 6. 9. 2016 v 15.00 v hudebně naší školy.

V projektu budeme pokračovat i v letošním školním roce, kurzy začínají opět v září. Bližší informace budou předány na schůzce 6. 9. 2016.

Přidáno 25. 8. 2016, autor: Roman Starý